nagłówka wranglera na nowy sezon

Selvage: Marzenie do spełnienia - spodnie z krajką w przystępnej cenie.

Dziewczyny w dzwonach: powrót do znanego z lat siedemdziesiątych, kultowego fasonu dżinsów z mocno poszerzaną nogawką, z którego słynie Wrangler.

Pasiaste i prążkowane detale: nawiązanie do wzoru selvedge i dopracowanie wykończenia; czas na pasy i prążki w kontrastowych kolorach.

W sezonie wiosna-lato 2012 kolekcja Wrangler skupia się wokół hasła Get Your Edge Back. Kultowa marka dżinsów umacnia swoją pozycję jako twórca oryginalnych dżinsów - oferuje kolekcję, która w pogoni za nowoczesnością oddaje hołd dziedzictwu marki Wrangler. To będzie sezon na kultowe modele. Sezon na styl Wrangler'a.

W kolekcji męskiej krajka pojawia się w trzech fasonach: nowym modelu Evan z obficiej skrojonym stanem, dopasowanym modelu Spencer oraz w modelu Ben z komfortową nogawką zwężoną do dołu. Oryginalny niewykończony brzeg tkaniny znany jako selvedge, czyli krajka, znajduje się pod zewnętrznym szwem spodni i jest znakiem rozpoznawczym dżinsu tkanego na krosnach czółenkowych. Te zabytkowe urządzenia, naśladujące sposobem działania ręczną pracę na krosnach, pozwalają uzyskać dżins o bardziej wyrazistym charakterze. Wprowadzenie przez markę Wrangler dżinsu typu selvedge w przystępnych cenach jest równoznaczne z udostępnieniem tej prestiżowej tkaniny osobom spoza ścisłego grona pasjonatów dżinsu, a co za tym idzie, z powrotem do demokratycznych korzeni oryginalnego denimu.

Dla pań wiosna i lato 2012 upłynie pod znakiem dzwonów - najmodniejszego fasonu lansowanego przez czołowe postaci świata mody.

Wrangler proponuje cztery modele dżinsowych dzwonów: model Cary z nogawką typu regular, model Bryn z nogawką w kształcie trąbki - obcisłą w udzie i mocno poszerzaną poniżej kolana, lużny model Bethany oraz model Laney z obniżonym stanem. Każdy z nich będzie się świetnie komponował z Authentic Denim Jacket, współczesną odsłoną tradycyjnej kurtki dżinsowej, uwielbianej przez celebrytki, które gustują w produktach marki Wrangler.

Główny motyw 'Get Your Edge Back' ujawnia się z pełną siłą w pasiastych i prążkowanych detalach, takich jak plisy, mankiety czy szwy. W sezonie wiosenno-latenim możemy się spodziewać pasiastych bluzek oraz koszul wykończonych krajką. Pasy i prążki to również dominujący motyw w akcesoriach - pojawiają się torby barwy indygo w białe pasy i fragmenty krajki na dżinsowo-skórzanych pasach i portfelach.

Wykończenia spodni dżinsowych są przykładem delikatnej równowagi pomiędzy wyrafinowanymi schludnymi wypranami, a efektem wizualnego postarzenia. Modny będzie styl mundurowy na bazie ciemnego surowego dżinsu z motywami inspirowanymi odzieżą roboczą - na przykład zestawy złożone z granitowych dżinsów, koszuli oraz marynarki dżinsowej. Świetnym uzupełnieniem takiej stylizacji będą paski z cielistej (niegarbowanej) skóry, która podobnie jak naturalny dżins bez wykończeń pięknie się starzeje.

Kiedyś:

Historia dżinsów Wrangler sięga 1904 roku. Właśnie wtedy Charlie Hudson założył firmę Hudson Overall z siedzibą w Greensboro w Karolinie Północnej w USA. W 1919 roku przedsiębiorstwo przemianowano na Blue Bell, a w 1947 roku, kiedy na rynek weszła pierwsza linia dżinsów dla kowbojów, firma otrzymała nową nazwę - Wrangler, co oznacza pracującego kowboja.

Teraz:

Niedoścignione dziedzictwo marki Wrangler związane z produkcją odzieży dżinsowej znajduje swoją kontynuację w nowoczesnych krojach dżinsów, które nadal odznaczają się siedmioma charakterystycznymi detalami umożliwiającymi bezbłedne rozpoznanie marki. Detale te to między innymi płasie miedziane nity czy wygodne kieszonka na zegarek. Kultowe modele, takie jak koszula 27MW czy kurtki 11MJ, są przedmiotem uwielbienia zarówno konserów dżinsu, jak i fanatyków mody.

Wrangler, marka oryginalnych, amerykańskich dżinsów, stawia sobie za cel produkowanie najlepszej nowczesnej odzieży dżinsowej. Modnym i postępowym fasonom, takim jak męskie spodnie Ben z nogawką zwężającą się ku dołowi czy obcisłe damskie spodnie Jess z wysokim stanem, towarzyszą wykończenia zgodne z najnowszymi trendami w modzie.

Dżinsy Wrangler są zaprojektowane, tak aby były wytrzymałe, i uszyte z myślą o całkowitej swobodzie. Nosząc dżinsy Wrangler, możemy dać upust swoim zwierzęcym instynktom, upajać się krążącą w żyłach adrenaliną i uwolnić swoje naturalne, dzikie i spontaniczne ja. Któż chciałby się ucywilizować? We Are Animals.

www.weareanimals.com

www.wrangler-europe.com